Tojásra vagyok érzékeny, használhatom-e helyette a chia magot?
Megdöbbentett a FOODTEST 200+ vizsgálat eredmény, mivel eddig semmilyen látványos tünetem nem volt. Most pedig kiderült, hogy érzékeny vagyok a tejre, tojás fehérjére, búzára. A nőgyógyászom küldött el a vizsgálatra, mert már régóta próbálkozunk babával, de nem sikerül. Így azonban több kérdésem is van a lelettel kapcsolatban: mire kell leginkább odafigyelni a diéta során? A cukorra van valamilyen eredmény? Glükózként sem találom. A tojás ragacsosságát lesz a legnehezebb pótolni, olvastam a chia magról, használhatom helyette?
Válasz: Igen, használhatja a chia magot. Ezenkívül a tojás helyettesítésére alkalmas az áztatott lenmag, útifűmaghéj, A chia magot be kell áztatni, a lenmagot az áztatáson kívül kissé meg is kell főzni és pépesíteni, az útifűmaghéj is zselés - ragacsos anyagot képez, alkalmasak a tojás helyettesítésére. Lassan adagoljuk a süteményhez, pótoljuk a folyadékot amit felvesz a zselés anyag.
Ami a további kérdéseit illeti: A FOODTEST 200+ vizsgálat fehérje alapú, vagyis sem a cukrot, tejcukrot nem vizsgálja.
Ételintoleranciában a 44- es érték fölötti élelmiszerek eliminációját tartjuk szükségesnek. A határesetbe került élelmiszerek fogyasztása rotációs rendszerben megengedett. A diéta hossza a tünetek milyenségétől, erősségétől függően változik. A bélnyálkahártya regenerációját elősegítő probiotikum kúra gyorsítja a gyógyulást. A magas baktérium számú, pre és probiotikumot egyaránt tartalmazó étrend-kiegészítő választása megfelelő.
Intolerancia esetében a pozitív ételek visszaépítését három hónap diéta után javasolt megpróbálni (egy- egy kis adag elfogyasztása, majd 3-5 nap szünet). A diéta és a visszaépítés ideje alatt fontos a tünetek változásának figyelemmel kísérése, diétás napló vezetése.
Ételintolerancia lelete alapján eliminálandó élelmiszerek: tehéntej, kazein, juhtej, kecsketej, tojásfehérje, búza, kukorica, pohánka, kuszkusz. kóladió. A határesetbe került élelmiszerek heti max. 2-3 alkalommal fogyaszthatóak.